کوپلر استاندارد یکی از پر کاربردی ترین و پر مصرف ترین نوع کوپلر میلگرد ساختمانی می باشد. کوپلر راستگرد کە رزوە میلگرد آن راستگرد میباشد نام دیگر کوپلر استاندارد است و در بیشتر قسمت ‌هایی سازە که حتی یکی از میلگردها امکان چرخش داشته باشد، استفادە میشود.

کوپلر استاندارد کدامند؟

بستە بە نوع مصرف در سازەهای بتنی کوپلر استاندارد بە چند گروە تقسیم میشوند کە بە نامهای زیر از نظر کاربرد معروفند بە کوپلر

    • انتهایی
    • پیچی
    • تبدیل
    • جوشی سازه
    • چپ و راست

روش کار آن چگونە است؟

روش کار کوپلر استاندارد بدین صورت است کە ابتدا سر هر دو میلگرد، بعد از تراش دادن طول استاندارد رزوه میشود

از یک طرف کوپلر استاندارد رزوە راستگرد تولید شرکت عالیجناب کوپلر با استفادە از آچار کوپلر میلگرد تا انتها درون کوپلر و میلگرد بسته می شوند. باید همشە این موضوع را بدانیم کە رزوە آرماتور همیشە تا آخر بستە شود و هیچ رزوە بیرون نباشد

سایز تولید

بسته به محل استفاده، سایز کوپلر استاندارد در کارخانە از سایز های16 الی 50 برای استفادە میلگرد فی 16 تا فی 50 هر نوع میلگردی تولید میشود.

مکان مصرف آن کجاست؟

مکان مصرف کوپلر استاندارد بستە بە نوع میلگرد کە بە آن بستە میشود و طبق نظر آیین نامه IBC 2006 و UBC 97 دو نوع تیپ تعریف می شود.

کوپلر تیپ یک:

کوپلر تیپ یک که در مناطق لرزه خیز استفاده از این وصله ها در نقاطی از سازه که انتظار رفتار غیر خطی از آنها وجود دارد مجاز نیست. این نواحی شامل نواحی بحرانی اعضای سازه های بتن آرمه و محل تشکیل مفصل پلاستیک مانند فاصله یک برابر عمق موثر مقطع تیر از بر ستون و یا در یک سوم بالا و پایین ستونها مجاز نمی باشد

کوپلر تیپ دو:

کوپلر تیپ دوم با توجه به عملکرد یکپارچه ای که دارد در هر کجایی از سازه و در هر منطقه لرزه ای قابل اجرا می باشد، با توجه به اهمیت بسیار زیاد این موضوع، آزمایشات گسترده و با بکار گیری کوپلرهای استاندارد متداول در ایران در تیرها تحت خمش، در ستونها تحت بار ثقلی و بار جانبی رفت و برگشتی و نیز در اتصالات تیر به ستون، رفتار لرزه ای اعضای بتن آرمه مورد ارزیابی قرار گرفتە و بکار میرود.

ضایعات میلگرد در اجرای انواع کوپلر نزدیک صفر شدە و با این کار بهینە سازی را انجام گردیدە، در اجرا بهینە و پرت متعادل پیشنهاد می گردد در ستونها برش میلگرد ها به طول 6 متر صورت گیرد، که در این حالت تعداد کوپلر مورد نیاز هم کاهش خواهد یافت.

فقط این نکتە حایز اهمیت را فراموش نکنیم کە: نقاط برش میلگردها مطابق استاندارد وبستە بە تیپ کوپلر باشد و در نقاط بحرانی کوپلر بستە نشود.

مشخصات

مشخصات کوپلر استاندارد یا کوپلر رزوه میلگرد راستگرد شرکت عالیجناب کوپلر برای تحمل نیرو های وارده برای آرماتور رده S 500 AVI و مطابق با آیین نامه ACI318 از نوع تیپ 2 طراحی شده است، بنابراین مطابق آیین نامه مذکور بدون محدودیت در تمامی قسمت های سازه بتنی و در تمامی قسمتهای تیر و ستون و فنداسیون قابل استفاده می باشد.

برای تولید کوپلر استاندارد از میلگرد به عنوان مواد اولیه و در مراحل مختلف تولید از ماشین آلات اونیورسال، CNC استفاده میشود.

در هر مرحله از تولید کوپلر استاندارد میلگرد ابعاد مشخص شده کنترل و پس از تایید واحد کنترل کیفیت(QC) برای تکمیل به مراحل بعدی در خط تولید منتقل میشود.

واحد کنترل کیفیت از مرحله ورود مواد اولیه به کارخانه تا پایان محصول نهایی بطور مستمر و دقیق بر کلیه فرآیندها ساخت، انبار، کلیە عملیات اجرایی نظارت و کنترل دائم دارد.

به همین دلیل است که اتصالات مکانیکی شرکت عالیجناب کوپلر با اطمینان از کیفیت محصولات تولیدی خود، مطابقت آنها را با آیین نامه های ACI، مقررات ملی ساختمان و آیین نامه بتن ایران (آبا) بطور کلی تضمین کلیە محصولاتش را مینماید .

لیست قیمت

جهت استعلام لیست قیمت کوپلر استاندارد بە علت نوسانات قیمتی در بازار ایران، جهت کسب هر گونه اطلاعات و مشاورە در این زمینه با واحد فروش شرکت از طریق شبکە اجتماعی در ارتباط باشیم و یا با شماره های تماس مندرج در سایت عالیجناب کوپلر جهت ارتباط با کارشناسان فروش مجموعه استفاده نمایید.

مشخصات فنی

مشخصات فنی کوپلر استاندارد میلگرد کە شامل طول کلی کوپلر و رزوە داخلی آن کوپلر میلگرد و وزن هر کوپلر بستە بەسایز مصرفی و مشخصە روی کارتن میباشد کە کامل در جدول اوردە شدە است.

تولید کوپلر سفارشی

امکان تولید کوپلر سفارشی و به صورت اختصاصی با طول و گام ویژە اختصاصی پروژە شما مشتریان گرامی امکانپذیر می باشد. لازم به توضیح است، که جنس کوپلر استاندارد تولیدی اتصالات مکانیکی عالیجناب کوپلر فولاد آلیاژی DIN 1.1191  میباشد و همچنین تولید کوپلر استاندارد اختصاصی برای موارد خاص و با سایر فولاد ها نیز بنا به درخواست شما عزیزان هم وجود دارد.

کلام آخر

متخصصين شرکت عالیجناب کوپلر در تمامی مراحل اجرا با شما مشتریان محترم همراه و آماده پاسخگويی و مشاورە رایگان در مورد لیست قیمت و تولید و موجودی انبار هر سایز کوپلر استاندارد بنا به میلگرد مصرفی شما را با روی گشادە و لبی خندان پذیرا می باشند.