کوپلر پیچی زمانی که آرماتور های ما از طول کمی برخوردار باشند، جهت ایجاد اتصال مکانیکی در آرماتور ها میتوان از این محصول استفاده کرد.

در کل هرگاە سر آرماتوری کە از بتن قدیمی سقف در حدود 20 سانتی متر بیرون باشد، کوپلر پیچی قابلیت استفاده را پیدا کرده و آرماتور بندی را میسر خواهد ساخت.

مزایای استفاده:

 این نوع کوپلر، مشکلات ادامه آرماتور بندی را در توسعه سازه های موجود، انجام تعمیرات و باز سازی در بنا، ابنیە، جبران اشتباهات اجرایی و حتی در ساخت و سازهای جدید بر روی سازه های قدیمی را مرتفع می سازد. واین رفع یک چالش مهندسی میباشد.

برای استفاد از کوپلر پیچی نیازی به ایجاد رزوه در انتهای آرماتورها نبوده و همچنین نیاز به چرخاندن آرماتورها داخل کوپلر را از بین می برد. انتهای آرماتورها در داخل کوپلر توسط دندانه هایی احاطه شده و پیچ های تعبیه شده بر روی کوپلر روی آرماتورها محکم شده و انتهای مخروطی پیچها روی آرماتور قرار میگیرد.واتصال درست برقرار میشود.

نیروی لازم برای ایجاد وصله مکانیکی، استفاده از نیروی اصطکاک است، این نیرو بین غلاف فلزی کوپلر و میلگرد آجدار از طریق درگیری پیچها با آرماتور نیرو عمل وعکس االعمل لازم را تامین میکنند.

کوپلر پیچی به چند دسته تقسیم میشود؟

نوع اول :

در این نوع کوپلر عملیات رزوه کردن وجود ندارد پس در نتیجه نیازی به چرخش آرماتور ها در داخل کوپلر پیچی نخواهد بود. آرماتور ها در داخل این نوع کوپلر پیچی توسط دنده هایی که در داخل خود کوپلر تعبیه شده اند به صورت کامل جایگذاری و سپس محکم میگردد.

نوع دوم :

درکوپلر پیچی نوع دوم، آرماتور از یک طرف وارد کوپلر پیچی شده و توسط پیچ هایی که بر روی کوپلر قرار گرفته شده است با عملیات رزوه زنی کاملا محکم بسته خواهند شد و همچنین آرماتور دیگر از طرف مخالف به کوپلر پیچی وارد شده و به همین منوال بسته خواهد شد. آرماتور انتظار توسط تعدادی پیچ مخصوص در داخل کوپلر مهار می گردد و طرف دوم کوپلر که مطابق کوپلر استاندارد رزوه کاری شده است، با استفاده از یک آرماتور رزوه شده ، امکان افزایش طول آرماتور انتظار را فراهم می نماید.و با آچار کوپلر بستە میشود.

آموزش بستن

تعداد پیچ های مورد نیاز در هر کوپلر پیچی یک طرف (کوپلر نوع دوم) بستە به سایز آن بین 3 تا 7 پیچ متغیر می باشد.

کوپلر پیچی

نحوە قرار گیری:

نحوه قرار گرفتن آرماتور در داخل کوپلر پیچی بایستی به نحوی باشد که از تماس میلگرد با کف کوپلر پیچی اطمینان حاصل شود، چنانچه آج های طولی میلگرد بلندتر از حد متعارف باشند قبل از انجام عملیات با وسیله مناسب (سنگ سایش) و برس برقی نسبت به کاهش ارتفاع آج های طولی میلگرد اقدام می نماییم.

پس از قرار دادن میلگرد درون کوپلرپیچی ، بستن پیچ شماره 1 را از موقعیت 1 شروع کرده و در امتداد طول کوپلر ادامه می دهیم. چنانچه آج های عرضی (مورب) میلگرد مزاحم بسته شدن پیج ها شوند، نسبت به حذف آج های مزاحم با استفاده از سنگ ساب اقدام می نماییم.

تذکرات:

قبل از بستن پیچ های کوپلر پیچی حتما محل رزوه و خود پیچ ها را به گریس آغشته کرده و حتما از آچار با دسته دو طرفه (آچار بکس و…) استفاده می نماییم. بستن پیچ ها را تا قطع شدن آچارخور آن از محل شیار موجود ادامه می دهیم.

بعد بستن کامل کوپلر گریس و روغن روی میلگردها را تمیز میکنیم کە در موقع بتن ریزی دچار مشکل نشوییم.

از سایز 32 به بالا پیچ ها به صورت یکی در میان به طرف بیرون بسته می شوند.

محافظ لاستیکی کوپلر جهت جلوگیری از ورود هر گونه مواد خارجی بداخل آن تعبیه شده است، در ضمن در هنگام کشیدن آرماتور توسط کارگران حتما از محافظ استفادە نمودە لذا قبل از بستن آرماتور رزوه شده به هیچ وجه آن را از کوپلر جدا نکنید.

جهت بستن آرماتور، پس از جدا کردن محافظ لاستیکی کوپلر و رزوه میلگرد، آن را تا حد امکان توسط دست به کوپلر بسته و با استفاده از آچار مخصوص یا آچار لوله گیر آن را بصورت کامل تا آخرین رزوه آرماتور به کوپلر پیچی می بندیم، در این حالت تمامی رزوه های آرماتور درون کوپلر بسته شوند.

چنانچه به هر دلیل رزوه های میلگرد دچار زنگ زدگی شده باشند با استفاده از برس سیمی میلگردها را تمیز نمودە و با افزودن گریس و روغن بر روی رزوه ها اقدام به بستن آن ها می نماییم ودر آخر گریس وروغن را کاملا تمییز مینماییم.

 بستن پیچها را تا قطع شدن آچارخور درمحل شیار موجود ادامه میدهیم تا کاملا بستە شود.

از یک طرف این کار را شروع میکنیم تا مطمئن شویم همگی بستە شدە اند.

قیمت

قیمت کوپلر پیچی چون با فولاد در ارتباط میباشد پس قیمتها متفاوت است و در نوسان میباشد لذا از شما کاربران عزیز سایت عالیجناب کوپلر خواهشمندیم، جهت دریافت استعلام قیمت از کوپلر پیچی و یا انواع دیگر کوپلر ها و یا همچنین دریافت آگاهی های لازم دیگر از شماره تلفن های مندرج در سایت عالیجناب کوپلر ودر پایین این صفحە نیز میباشد جهت برقرای ارتباط با کارشناسان مربوطه استفاده نمایید،تا بتوانیم بهترین خدمات را بە شما عزیزان ارائە نماییم.

مدرنترین تولید کننده کوپلر پیچی در ایران

شرکت عالیجناب کوپلر، تولید کننده مدرنترین کوپلرهای پیچی در ایران میباشد کوپلر پیچی سبب از بین بردن یک سری اختلالات مهم در ساخت میباشد. از جمله مشکلات ادامه آرماتور بندی در توسعه سازه های موجود مشکلات تعمیرات و بازسازی مشکلات و خطا های احتمالی به هنگام عملیات اجرایی و خطا های احتمالی به هنگام ساخت و ساز های جدید و از همە دردناکتر دزدی آرماتورهای انتظار و رزوە شدە خواهد بود واز پرت شدن میلگرد در انجام عملیات ساخت وساز جلوگیری نمودە و پروژە را اقتصادی مینماید.